Mince zaseknutá ve dveřích? Zloději zkouší nové triky.

Stčí mince ke krádeži auta? Krádeže v dnešní době musí být mnohem vynalézavější než dříve. Za dob středověku nebyly žádné alarmy, upozornění a neuvěřitelně vyvinutý systém zabezpečení. V tu dobu tuto roli nahrazovaly kruté tresty a výhružky smrti. Ale když měl někdo silný motiv a šikovné prsty, neměl s krádežemi problém. To vše se ale změnilo postupem času. Dnes existují stroje, které jsou schopné určit identitu zloděje na základě úplných maličkostí, proto musí být tito kapsáři mnohem opatrnější.

Naše představy..

Filmy nám dávají ohromující představy o tom, jak loupeže vypadají, ale ve skutečnosti je to mnohem jednodušší. Kdo chce uspět, musí být schopný jednat sebejistě a suverénně. Koho spíš zatknete? Chlapa, který se vám při výpovědi třese, neustále se potí a koktá, nebo člověka vyzařujícího klid, jako kdyby mu nic nehrozilo? Krádež je i velká hra s psychikou druhých. A stejně tak s vynalézavostí. Aby plán fungoval, musí se jednat o naprostou souhru jednotlivých aspektů. Pokud se jedná o profesionála, bude mít vše dopředu pečlivě zjištěné a nebude tam šance, že se něco může vymknout kontrole.

Jaké nástroje zloději využívají?

Čím jednodušší, tím lepší. Spíš vás zarazí něco neobvyklého než předmět, který doma běžně používáte. Největší problém obětí krádeže je jejich nevšímavost a nepozornost. Nejsme vůbec ostražití vůči okolí, jdeme si v klidu po ulici s nasazenými sluchátky, a když nám někdo najednou sebere kabelku, jsme tak šokováni, že za ním ani neběžíme. Kdybychom si hlídali naše okolí, nejspíš by se k tomu zloděj ani neodvážil. Jak se nestát obětí? Musíte působit sebejistě, natáhnout krok a koukat, kdo se nachází okolo vás. V případě ohrožení vám stačí vytáhnout mobil a předstírat hovor, to většinou pomáhá. Co ale dělat, když je loupež mířená na vaše auto, a jak s tím souvisí mince v klice?

Chceš-li to vědět, mrkni do galerie!

Komentářů


Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články